Pondelok, 11. december 2023
Mrznúci dážď  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Situáciu v súvislosti s aktuálnym dianím v Izraeli polícia podrobne monitoruje, aktuálne nie je dôvod na znepokojenie

 Webnoviny   7. október 2023  81  
Situáciu v súvislosti s aktuálnym dianím v Izraeli polícia podrobne monitoruje, aktuálne nie je dôvod na znepokojenie

7.10.2023 (SITA.sk) - Polícia v súvislosti s aktuálnym dianím v Izraeli situáciu podrobne monitoruje a v prípade potreby je pripravená prijať opatrenia.

Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová a doplnila, že jednotlivé krajské riaditeľstvá PZ mapujú objekty v rámci každého kraja. Po svojej línii tiež analyzujú a vyhodnocujú situáciu a prijímajú potrebné riešenia.

„Taktiež sme v úzkom spojení so zahraničnými partnermi, aby sme získali ďalšie informácie," informovala Bárdyová a s tým, že polícia situáciu nepodceňuje, no z taktických dôvodov nebudú konkretizovať jednotlivé kroky polície.„Verejnosť ubezpečujeme, že aktuálne je situácia na Slovensku pokojná a nie je dôvod na znepokojenie," uzavrela hovorkyňa.


Palestínska militantná organizácia Hamas dnes ráno podnikla bezprecedentný útok z Pásma Gazy na Izrael. Militanti vypálili tisíce rakiet a desiatkam bojovníkov z Hamasu sa na niekoľkých miestach podarilo prejsť cez opevnené hranice na územie Izraela a prekvapili krajinu počas sviatku Simchat Tóra. Izraelskí záchranári potvrdili, že pri sobotňajšom raketovom útoku a vpáde palestínskej militantnej organizácie Hamas z Pásma Gazy na územie Izraela zomrelo najmenej 100 obyvateľov krajiny. Stovky Izraelčanov utrpeli zranenia, čo znamená, že ide o najvražednejší útok na Izrael za celé roky.Viac k témam: Hamas, Izraelská armáda, Izraelsko-palestínsky konflikt, Militanti, Pásmo Gazy
Zdroj: SITA.sk - Situáciu v súvislosti s aktuálnym dianím v Izraeli polícia podrobne monitoruje, aktuálne nie je dôvod na znepokojenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.