Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Hamas vypálil na izraelské územie najmenej 2-tisíc rakiet, na juhu krajiny pri výbuchu zomrela jedna žena (foto)

 Webnoviny   7. október 2023  145  
Hamas vypálil na izraelské územie najmenej 2-tisíc rakiet, na juhu krajiny pri výbuchu zomrela jedna žena (foto)

7.10.2023 (SITA.sk) - Palestínska militantná organizácia Hamas v sobotu ráno podnikla bezprecedentný útok z Pásma Gazy na Izrael.

Militanti vypálili tisíce rakiet


Militanti vypálili tisíce rakiet a desiatkam bojovníkov z Hamasu sa na niekoľkých miestach podarilo prejsť cez opevnené hranice na územie Izraela a prekvapili krajinu počas sviatku Simchat Tóra.

Izraelskí záchranári uviedli, že na juhu krajiny zomrela jedna žena vo veku nad 60 rokov pri výbuchu rakety vypálenej z Gazy a dvaja ľudia sú vážne zranení.

Záchranári konštatovali, že celkovo pomáhali 16 ľuďom. Izraelské média informovali, že na juhu krajiny hospitalizovali desiatky ľudí.

Zranených bolo „mnoho" ľudí


Palestínske ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy informovalo, že zranených bolo „mnoho" ľudí, ale neposkytli počty. Reproduktory v mešitách v Pásme Gazy vysielajú smútočné modlitby za zabitých militantov.

Izraelská armáda v reakcii na vypálenie viac ako 2-tisíc rakiet udrela na niekoľko cieľov v Gaze. Dodala, že jej vojaci sú zapojení do prestreliek s militantmi z organizácie Hamas, ktorým sa podarilo infiltrovať na izraelské územie na najmenej siedmich miestach.

Viac k témam: Izraelská armáda, Izraelsko-palestínsky konflikt, Militanti, Pásmo Gazy
Zdroj: SITA.sk - Hamas vypálil na izraelské územie najmenej 2-tisíc rakiet, na juhu krajiny pri výbuchu zomrela jedna žena (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.