Sobota, 27. november 2021
Zamračené  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Situácia v Španielsku sa zhoršuje, Katalánsko zatvorilo nočné bary a hrozí i zatvorenie pláží

 Webnoviny  26. júl 2020  194
Situácia v Španielsku sa zhoršuje, Katalánsko zatvorilo nočné bary a hrozí i zatvorenie pláží

26.7.2020 (Webnoviny.sk) - Španielsko zvažuje opätovné zavedenie obmedzení týkajúcich sa nočných klubov, barov a pláží. Dôvodom je zvýšené šírenie nového koronavírusu.

Sprísnené opatrenia zatiaľ zaviedli v Katalánsku, ktoré hlási dve znepokojujúce ohniská nákazy. Región na 15 dní zatvoril všetky nočné kluby a nariadil barom v Barcelone, Lleide a ich okolí, že musia zatvoriť o polnoci.

Viac o téme: Koronavírus


Na nárast šírenia vírusu v Španielsku už zareagovala Veľká Británia, ktorá krajinu v sobotu vyradila zo zoznamu bezpečných destinácií a zaviedla pre ľudí prichádzajúcich zo Španielska povinnú 14-dňovú karanténu. Francúzsko zase odporučilo svojim občanom, aby necestovali do Katalánska.

Španielsko potvrdilo vo štvrtok aj piatok vyše 900 nových prípadov nákazy denne a zdravotnícke úrady varujú, že krajina môže smerovať k "druhej vlne" infekcií, ktorej príchod experti predpovedali na chladnejšie mesiace. S rastúcim počtom prípadov pritom bojujú aj Francúzsko a Nemecko.

Viac k témam: Koronavírus, Pandémia, preventívne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Situácia v Španielsku sa zhoršuje, Katalánsko zatvorilo nočné bary a hrozí i zatvorenie pláží © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.