Streda, 6. december 2023
Oblačno  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Situácia sa pre Kyjev vyvíja priaznivo, ruské sily by mohli pod tlakom „prasknúť“ a dať sa na ústup

 Webnoviny   4. august 2023  107  
Situácia sa pre Kyjev vyvíja priaznivo, ruské sily by mohli pod tlakom „prasknúť“ a dať sa na ústup

4.8.2023 (SITA.sk) - Situácia na Ukrajine zostáva pre Kyjev priaznivá, a to napriek obmedzenému pokroku v rámci protiofenzívy. V najnovšej aktualizácii to tvrdia analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Tí naznačili možnosti pokroku protiofenzívy obranných síl, v rámci ktorých by mohla byť úspešná.

Súčasný ukrajinský mechanizovaný prielom by mohol byť úspešný a Ukrajinci by ho mohli použiť dostatočne hlboko na to, aby prelomili niektoré alebo všetky ruské obranné línie.

Ruské sily, ktoré už teraz trpia vážnymi morálnymi a inými systémovými problémami, by mohli pod tlakom „prasknúť“ a dať sa na kontrolovaný alebo nekontrolovaný ústup.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Trvalý tlak a krycia kampaň podporovaná rozsiahlymi snahami, ako je tá, ktorá v súčasnosti prebieha, by mohli vytvoriť medzery v ruských obranných líniách, ktoré by ukrajinské sily mohli využiť najprv lokálne, a potom na hlbší prienik.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Situácia sa pre Kyjev vyvíja priaznivo, ruské sily by mohli pod tlakom „prasknúť“ a dať sa na ústup © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.