Utorok, 25. jún 2024
Väčšinou jasno  22,3 °C
Mimoriadne správy

Situácia pri Robotyne v Zaporižžskej oblasti je „v pohybe“, no situácia nie je kritická

 Webnoviny  20. marec 2024  95  
Situácia pri Robotyne v Zaporižžskej oblasti je „v pohybe“, no situácia nie je kritická

20.3.2024 (SITA.sk) - Kontaktná línia pri dedine Robotyne v Zaporižžskej oblasti je „v pohybe", ale situácia „nie je kritická" napriek útokom ruských vojsk v oblasti. Ako referuje web Kyiv Independent, v stredu to uviedla hovorkyňa južného operačného veliteľstva ukrajinskej armády Natalia Humeňuková.

Je v prvej línii


Dedinu Robotyne, ktorá leží asi 15 kilometrov južne od Orichiva a 70 kilometrov juhovýchodne od Zaporižžie, oslobodila Ukrajina počas svojej protiofenzívy v lete minulého roka a odvtedy sa nachádza v prvej línii.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Robotyne leží pri hlavnej ceste smerom k Rusmi okupovanému Tokmaku a ďalej do okupovaného Melitopoľa, jedného z kľúčových logistických uzlov pre ruské sily na južnej Ukrajine.

Situácia nie je kritická


„Musíme mať na pamäti, že na takých otvorených plochách, aké sú v tomto regióne, je línia kontaktu v pohybe. Polohy sa môžu zmeniť aj v priebehu dňa - o niekoľko metrov, niekoľko desiatok metrov... Ale to nie je kritické, ide o normálny vývoj bojových udalostí," povedala Humeňuková.

„Nepriateľ pokračuje v útokoch a vytvára tlak (na ukrajinské jednotky v oblasti), má početnú prevahu a využíva útoky 'ľudskými vlnami'," podotkla Humeňuková.

Viac k témam: Robotyne, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Situácia pri Robotyne v Zaporižžskej oblasti je „v pohybe“, no situácia nie je kritická © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.