Piatok, 22. január 2021
Oblačno  4,9 °C
Mimoriadne správy

Šírenie koronavírusu v Európe ukazuje na potrebu koordinácie krokov na európskej úrovni, tvrdí Beňová

 Webnoviny  15. september 2020  112
Šírenie koronavírusu v Európe ukazuje na potrebu koordinácie krokov na európskej úrovni, tvrdí Beňová

15.9.2020 (Webnoviny.sk) - Plénum Európskeho parlamentu (EP) sa bude na dnešnom zasadnutí zaoberať koronavírusom. Súčasný stav šírenia vírusu COVID-19 v Európe ukazuje na potrebu ďalšieho rozvoja spolupráce a koordinácie krokov na európskej úrovni.

Viac o téme: Koronavírus


Harmonizácia by sa mala týkať posudzovania zdravotných rizík, získavania a spracúvania dát v súvislosti s pandémiou, ale aj testovania. V tlačovej správe o tom informovala europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SD).

EK by mala vypracovať spoločnú metodiku


Návrh spoločnej metodiky slúžiacej na vyhodnocovanie rizík súvisiacich s pandémiou vírusu COVID-19 by mala podľa Beňovej vypracovať Európska komisia (EK).

Členské štáty by následne mohli prijímať opatrenia súvisiace so zamedzením rizika ďalšieho šírenia koronavírusu, vrátane prípadného zavádzania hraničných kontrol, na základe rovnakých kritérií.

„Harmonizácia v tejto oblasti momentálne chýba, čo v istej miere skresľuje samotný obraz šírenia vírusu v Európe,“ pripomenula europoslankyňa.

Spoločný európsky trh je nutné posilňovať


Doterajšie dopady krízy spôsobenej vírusom COVID-19 zároveň preukázali nutnosť ďalšieho posilňovania fungovania spoločného európskeho trhu.

„Týka sa to podpory existujúcich dodávateľsko-odberateľských reťazcov, ale aj efektívnejšej ochrany spotrebiteľa, a to predovšetkým v on-line priestore,“ uzavrela Beňová.

Viac k témam: COVID-19, európsky trh, koronakríza, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Šírenie koronavírusu v Európe ukazuje na potrebu koordinácie krokov na európskej úrovni, tvrdí Beňová © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.