Nedeľa, 16. máj 2021
Oblačno  7,8 °C
Mimoriadne správy

Hurikán Paulette zasiahol Bermudy, odniesli si to len stromy a elektrické vedenie (video)

 Webnoviny  15. september 2020  135
Hurikán Paulette zasiahol Bermudy, odniesli si to len stromy a elektrické vedenie (video)

15.9.2020 (Webnoviny.sk) - Hurikán Paulette, ktorý zasiahol britské zámorské územie Bermudy, na tomto súostroví v pondelok polámal stromy a poškodil elektrické vedenie.

Vládni predstavitelia však uviedli, že neboli hlásené nijaké obete na životoch ani zranenia alebo vážne škody na majetku.

Epicentrum hurikánu sa v pondelok v noci nachádzalo 440 kilometrov severovýchode od Bermúd a sprevádzal ho vietor s rýchlosťou 165 kilometrov za hodinu. Informovalo o tom americké Národné centrum pre hurikány.

Približne 50 ľudí vyhľadalo vládou poskytnuté úkryty a v jednom okamihu bola bez dodávok elektriny tretina klientov miestnej energetickej spoločnosti.

Viac k témam: hurikán, hurikán Paulette
Zdroj: Webnoviny.sk - Hurikán Paulette zasiahol Bermudy, odniesli si to len stromy a elektrické vedenie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.