Streda, 23. jún 2021
Zamračené  23,9 °C
Mimoriadne správy

Šírenie COVID-19 sa nespomaľuje, cieľom Francúzska je vyhnúť sa totálnemu obmedzeniu pohybu

 Webnoviny  11. september 2020  162
Šírenie COVID-19 sa nespomaľuje, cieľom Francúzska je vyhnúť sa totálnemu obmedzeniu pohybu

11.9.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzsky premiér Jean Castex v piatok uviedol, že "krajina galského kohúta" zaznamenáva zrýchlené šírenie koronavírusu. Podľa 55-ročného politika intenzita ochorenia COVID-19 neklesá.

Viac o téme: Koronavírus


"Bude tu s nami ešte niekoľko mesiacov," poznamenal v televíznom vystúpení v Paríži.

Francúzsko má jasný cieľ


Castex neoznámil žiadne nové zásadné obmedzenia. Podotkol, že cieľom Francúzska je "vyhnúť sa totálnemu obmedzeniu pohybu" a uspieť v boji s vírusom prostredníctvom spoločenského dištancovania sa, nosenia rúšok a postupného testovania.

 Najvyšší denný nárast prípadov


Francúzske ministerstvo zdravotníctva referovalo, že vo štvrtok v krajine zaznamenali 9843 nových prípadov koronavírusu, čo je najvyšší denný nárast od vypuknutia pandémie. Vo Francúzsku dosiaľ na nákazu COVID-19 zomrelo 30 813 ľudí.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Francúzsku, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Šírenie COVID-19 sa nespomaľuje, cieľom Francúzska je vyhnúť sa totálnemu obmedzeniu pohybu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.