Streda, 23. jún 2021
Oblačno  23,4 °C
Mimoriadne správy

Prevádzkovateľ japonskej lode, ktorá uviazla pri Mauríciu, zaplatí za ropnú škvrnu milióny eur

 Webnoviny  11. september 2020  182
Prevádzkovateľ japonskej lode, ktorá uviazla pri Mauríciu, zaplatí za ropnú škvrnu milióny eur

11.9.2020 (Webnoviny.sk) - Prevádzkovateľ japonskej lode, ktorá koncom júla uviazla na plytčine neďaleko afrického ostrovného štátu Maurícius, v piatok uviedol, že poskytne miliardu jenov (zhruba 8 miliónov eur) na financovanie environmentálnych projektov a podporu maurícijskej rybárskej komunity.

Z lode unikli tony paliva


Plavidlo MV Wakashio 25. júla v obľúbenom dovolenkovom raji a oblasti známej pre bohatý výskyt voľne žijúcich živočíchov a významných mokradí natrafilo na plytčinu a začali z nej unikať tony paliva.

Za uhynutie delfínov vraj nemohla ropa


Desaťtisíce ľudí na Mauríciu, ktorého štátny rozpočet vo veľkej miere závisí od cestovného ruchu, nedávno protestovali proti nedostatočným krokom vlády v súvislosti s únikom paliva z poškodenej lode.

Upozorňovali tiež na desiatky mŕtvych delfínov, ktoré po ekologickej katastrofe dosiaľ objavili. Vláda uviedla, že u týchto morských cicavcov nenašli stopy ropy a úmrtia označila za "smutnú náhodu".

Viac k témam: delfín, ekologická katastrofa, havária lode, únik ropy
Zdroj: Webnoviny.sk - Prevádzkovateľ japonskej lode, ktorá uviazla pri Mauríciu, zaplatí za ropnú škvrnu milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.