Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Silné dažde spôsobili pozdĺž tureckého pobrežia Čierneho mora mohutné záplavy, hlásia mŕtvych aj nezvestných (foto)
24.8.2020 (Webnoviny.sk) - Počet obetí mohutných záplav spôsobených silnými dažďami pozdĺž tureckého pobrežia Čierneho mora stúpol na minimálne osem. Rovnako najmenej osem ďalších ľudí v okolí horského mesta Dereli v provincii Giresun hlásia ako nezvestných.
Jednou z obetí bol miestny policajt, ktorého vozidlo zmietla prívalová vlna a spadlo do rokliny práve vo chvíli, keď smeroval na miesto prírodnej katastrofy. O niekoľko hodín neskôr vyhlásili za mŕtvych aj ďalších dvoch jeho kolegov, ktorí s ním boli v aute.
"Je to prvýkrát, čo som videl takúto prírodnú katastrofu," vyhlásil minister tamojšieho agrorezortu Bekir Pakdemirli. Minister vnútra Süleyman Soylu ešte v nedeľu skonštatoval, že v oblasti ostalo odrezaných od sveta 98 dedín a ďalších 38 obcí zostalo bez elektriny. Asi dve desiatky ľudí uviazli v svadobnej sieni v Dereli. V celej provincii zatiaľ napočítali 17 zničených a vyše 360 poškodených budov.
Pre silný dážď na pobreží Čierneho mora a následné zosuvy pôdy museli evakuovať aj viacero bytových domov v provincii Rize, asi 180 kilometrov východne od Giresunu.
Viac k témam: evakuácia, prírodná katastrofa, silné dažde, záplavy, zosuv pôdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Silné dažde spôsobili pozdĺž tureckého pobrežia Čierneho mora mohutné záplavy, hlásia mŕtvych aj nezvestných (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini