Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Silné dažde mali za následok povodne v južnom Rusku, úrady evakuovali vyše tisícpäťsto ľudí

 Webnoviny  14. august 2021  158
Silné dažde mali za následok povodne v južnom Rusku, úrady evakuovali vyše tisícpäťsto ľudí

14.8.2021 (Webnoviny.sk) - Silné dažde vyvolali povodne v rozsiahlych oblastiach južného Ruska, ktoré viedli k evakuácii viac ako 1 500 ľudí.

Úrady Krasnodarského kraja v sobotu informovali, že po búrkach a silných dažďoch, ktoré región zasiahli tento týždeň, bolo zaplavených viac ako 1 400 domov. Približne 108-tisíc obyvateľov jedenástich obcí zostalo bez elektriny.

Regionálne centrum pre núdzové situácie uviedlo, že evakuovaných bolo celkovo 1 531 ľudí. K najviac postihnutým patrí čiernomorské letovisko Anapa. Záchranári upozornili, že silné dažde budú pravdepodobne trvať ďalšie dva dni.

Na tureckom pobreží Čierneho mora silné dažde a povodne tento týždeň spôsobili smrť najmenej 44 ľudí a ďalší sú nezvestní.

Viac k témam: povodne
Zdroj: Webnoviny.sk - Silné dažde mali za následok povodne v južnom Rusku, úrady evakuovali vyše tisícpäťsto ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.