Sobota, 22. január 2022
Jasno  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Luxembursko zamietlo žiadosť ruskej štátnej televízie RT o vysielanie v nemčine cez satelit

 Webnoviny  14. august 2021  130
Luxembursko zamietlo žiadosť ruskej štátnej televízie RT o vysielanie v nemčine cez satelit

14.8.2021 (Webnoviny.sk) - Luxembursko zamietlo žiadosť ruskej štátnej televíznej stanice RT o licenciu na šírenie vysielania v nemeckom jazyku prostredníctvom satelitu.

Úrady veľkovojvodstva v piatok uviedli, že dospeli k záveru, podľa ktorého Luxembursko nie je správnou jurisdikciou pre rozhodnutie o žiadosti, pretože významná časť pracovníkov nemeckého vysielania RT je v Nemecku.

Televízna stanica RT, v minulosti známa ako Russia Today, už v nemčine vysiela prostredníctvom internetu, ale doteraz nedostala licenciu na terestriálne alebo satelitné vysielanie v Nemecku.

Stanica RT vo vyhlásení konštatovala, že jej právnici skúmajú rozhodnutie Luxemburska.

Nemecké bezpečnostné služby sa vyjadrili, že vysielanie RT v nemčine považujú za propagandistický nástroj ruského štátu.

Viac k témam: licencia na vysielanie, médiá, televízia
Zdroj: Webnoviny.sk - Luxembursko zamietlo žiadosť ruskej štátnej televízie RT o vysielanie v nemčine cez satelit © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.