Piatok, 21. január 2022
Zamračené  -3,8 °C
Mimoriadne správy

Sicília bojuje s desiatkami lesných požiarov, miestni predstavitelia žiadajú Rím o pomoc

 Webnoviny  31. júl 2021  89
Sicília bojuje s desiatkami lesných požiarov, miestni predstavitelia žiadajú Rím o pomoc

31.7.2021 (Webnoviny.sk) - Požiarnici na Sicílii v sobotu bojujú s desiatkami lesných požiarov, ktoré sa šíria z prispením silného vetra a extrémne horúceho počasia. Miestni predstavitelia žiadajú o pomoc vládu v Ríme.

V piatok v noci úrady evakuovali z mesta Catania asi 150 ľudí, ktorí uviazli v dvoch lokalitách pri morskom pobreží. Záchranári ich naložili do gumených člnov a odovzdali príslušníkom pobrežnej stráže.

Úrady v Catanii dočasne uzavreli miestne letisko a dali ho k dispozícii helikoptéram a lietadlám, ktoré bojujú s plameňmi. Požiare zasiahli aj provinciu Palermo v čase, keď tam teplota vzduchu prekračuje 40 stupňov Celzia.

Viac k témam: lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk - Sicília bojuje s desiatkami lesných požiarov, miestni predstavitelia žiadajú Rím o pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.