Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  12,9 °C
Mimoriadne správy

Lesné požiare sužujú južnú časť Turecka, vyžiadali si už šesť obetí na ľudských životoch

 Webnoviny  31. júl 2021  124
Lesné požiare sužujú južnú časť Turecka, vyžiadali si už šesť obetí na ľudských životoch

31.7.2021 (Webnoviny.sk) - Počet obetí lesných požiarov, ktoré sužujú juh Turecka, sa v sobotu vyšplhal na šesť. Informovalo o tom turecké ministerstvo zdravotníctva. Najnovšími obeťami sú dvaja lesní robotníci. Požiare sa šíria od stredy.

Zhoreli veľké lesné plochy, oheň zasahuje aj obývané lokality vrátane turistických rezortov a núti ľudí k evakuácii. Turecké ministerstvo pôdohospodárstva uviedlo, že 88 z 98 evidovaných požiarov sa podarilo dostať pod kontrolu.

Päť životov si doteraz vyžiadal požiar, ktorý vypukol v stredomorskom meste meste Manavgat v turistami obľúbenej provincii Antalya. Jeden človek zahynul v letovisku Marmaris, ktoré sa nachádza na pobreží Egejského mora.

Lesné požiare sú v oblastiach Turecka pri Stredozemnom a Egejskom mori počas suchého leta bežné, niektoré však úrady pripisujú aj podpaľačom.

Viac k témam: lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk - Lesné požiare sužujú južnú časť Turecka, vyžiadali si už šesť obetí na ľudských životoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.