Piatok, 12. júl 2024
Oblačno  26 °C
Mimoriadne správy

Sibírsku gubernátorku nahlásili polícii po tom, ako povedala, že vojna na Ukrajine „nie je potrebná“

 Webnoviny  15. október 2023  130  
Sibírsku gubernátorku nahlásili polícii po tom, ako povedala, že vojna na Ukrajine „nie je potrebná“

15.10.2023 (SITA.sk) - Ruskú gubernátorku v nedeľu kritici obvinili z „diskreditácie ruských ozbrojených síl“ po tom, čo obyvateľom v jej regióne povedala, že Rusko „nepotrebuje“ vojnu na Ukrajine.

Konfrontovaná ženou vojaka


Natalia Komarovová, gubernátorka Chanty-Mansijskej oblasti a členka vládnej strany Jednotné Rusko vodcu Vladimira Putina, to povedala v sobotu na stretnutí s obyvateľmi sibírskeho mesta Nižnevartovsk.

Kritici vyzvali úrady, aby začali vyšetrovanie jej výrokov, no Komarovovú doteraz nezadržali ani nečelila žiadnemu obvineniu.

Viac o téme: Vojna na UkrajineVideo z udalosti zverejnené na sociálnych sieťach ukázalo, že politička bol konfrontovaná manželkou ruského vojaka, ktorá povedala, že zmobilizovaní muži boli do frontovej línie zle vybavení. Komarovová povedala obyvateľom, že Rusko nebolo pripravené na inváziu na Ukrajinu.

Nepripravovali sa ako celok


„Pýtate sa ma (prečo váš manžel nemá výstroj) s vedomím, že ja som gubernátorka a nie ministerka obrany? Ako celok sme sa na túto vojnu nepripravovali. Nepotrebujeme ju. Budovali sme úplne iný svet, takže v tomto smere určite budú nejaké nezrovnalosti a nevyriešené veci,“ povedala 67-ročná politička.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Komarovovej komentáre sa rýchlo rozšírili na internete a údajne podnietili provojnových aktivistov, aby nahlásili gubernátorku úradom za „diskreditáciu ruských ozbrojených síl“.

Spravodajský portál Sibir.Realii informoval, že jeho redaktori nahliadli do listu riaditeľa sibírskej neziskovej organizácie Jurija Riabceva ruskému ministrovi vnútra, v ktorom žiadal vyšetrenie vyjadrení Komarovovej.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Sibírsku gubernátorku nahlásili polícii po tom, ako povedala, že vojna na Ukrajine „nie je potrebná“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.