Streda, 1. február 2023
Slabý dážď  1,3 °C
Mimoriadne správy

Severne od Kábulu vybuchla v tuneli Salang cisterna s palivom, zahynulo najmenej 19 ľudí

 Webnoviny  18. december 2022  46
Severne od Kábulu vybuchla v tuneli Salang cisterna s palivom, zahynulo najmenej 19 ľudí

18.12.2022 (Webnoviny.sk) - Najmenej 19 ľudí vrátane žien a detí zahynulo a ďalších minimálne 32 utrpelo zranenia pri výbuchu palivovej cisterny v tuneli severne od afganskej metropoly Kábul.

Informoval o tom v nedeľu miestny predstaviteľ, ktorý poznamenal, že mnohí ľudia zostali uväznení pod troskami a počet obetí sa môže zvýšiť.

Tunel Salang, ktorý sa nachádza asi 130 kilometrov severne od Kábulu, bol pôvodne postavený v 60. rokoch minulého storočia a predstavuje kľúčové spojenie medzi severom a juhom krajiny.

Bezprostredne nebolo jasné, čo spôsobilo uvedený incident. Podľa úradov bol požiar uhasený a tímy naďalej pracujú na vyčistení tunela.

Viac k témam: výbuch cisterny
Zdroj: Webnoviny.sk - Severne od Kábulu vybuchla v tuneli Salang cisterna s palivom, zahynulo najmenej 19 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.