Streda, 30. november 2022
Zamračené  2,1 °C
Mimoriadne správy

Severná Kórea poprela, že by posielala zbrane Rusku a vyzvala USA, aby držali jazyk za zubami

 Webnoviny  22. september 2022  32
Severná Kórea poprela, že by posielala zbrane Rusku a vyzvala USA, aby držali jazyk za zubami

22.9.2022 (Webnoviny.sk) - Severná Kórea tvrdí, že počas vojny na Ukrajine nevyviezla do Ruska žiadne zbrane a ani to neplánuje urobiť. Pchjongjang uviedol, že správy amerických tajných služieb o presunoch zbraní boli pokusom pošpiniť imidž Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Nemenovaný predstaviteľ severokórejskej obrany vo štvrtok pre štátne médiá vyzval Spojené štáty, aby prestali s „nerozumnými poznámkami“ a „držali jazyk za zubami“.

Predstavitelia Bidenovej administratívy začiatkom tohto mesiaca potvrdili odtajnené správy amerických spravodajských služieb, že Rusko sa snaží nakúpiť zbrane od KĽDR, vrátane miliónov delostreleckých granátov a rakiet. Moskva sa týmto údajne pokúša zmierniť vážne nedostatky vojenského vybavenia na Ukrajine, ktoré sa zhoršili pod vplyvom sankcií a vývozných kontrol.

Vyhlásenie KĽDR prišlo niekoľko týždňov po tom, ako Moskva označila tvrdenia amerických tajných služieb za „falošné“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea poprela, že by posielala zbrane Rusku a vyzvala USA, aby držali jazyk za zubami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.