Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Severná Kórea po odchode Harrisovej odpálila ďalšie dve balistické strely
29.9.2022 (Webnoviny.sk) - Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) vo štvrtok odpálila do mora dve balistické strely krátkeho doletu. Urobila tak niekoľko hodín po tom, čo zo susednej Južnej Kórey vycestovala americká viceprezidentka Kamala Harrisová, ktorá počas tamojšej návštevy zdôraznila „neotrasiteľný“ záväzok USA k bezpečnosti ich ázijských spojencov.
Zbor náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl informoval, že Severná Kórea odpálila strely s deväťminútovým odstupom z oblasti mesta Sunčchon južne od hlavného mesta Pchjongjang a leteli k vodám medzi Kórejským polostrovom a Japonskom.
Zaznamenala ich aj japonská armáda. Strely podľa síl Južnej Kórey a Japonska leteli 300 až 350 kilometrov a dosiahli maximálnu výšku 50 kilometrov.
Bolo to už tretie severokórejské odpálenie striel v ostatných dňoch, v stredu mu predchádzali ďalšie dve rakety a v nedeľu jedna. KĽDR má tento rok rekordné tempo testovania zbraní, čím zrýchľuje tlak na rozšírenie svojho arzenálu a zvyšuje tlak na Washington, aby ju akceptoval ako jadrovú veľmoc. Existujú obavy, že by Severná Kórea mohla čoskoro vykonať aj jadrový test.
Viac k témam: Balistické rakety, Japonsko, Južná Kórea, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika
Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea po odchode Harrisovej odpálila ďalšie dve balistické strely © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Príčina smrti kráľovnej Alžbety II. je známa, zverejnili úmrtný listNasledujúci článok
Španielski boháči budú platiť dočasné dane, tie zas pôjdu na pomoc iným
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Raši rokoval s egyptským veľvyslancom o aktuálnej bezpečnostnej situácii na Blízkom východe – FOTO