Sobota, 10. december 2022
Mierne sneženie  1,5 °C
Mimoriadne správy

Severná Kórea odmietla obvinenie, že Rusku dodáva muníciu. Američania vraj klamú

 Webnoviny   8. november 2022  31
Severná Kórea odmietla obvinenie, že Rusku dodáva muníciu. Američania vraj klamú

8.11.2022 (Webnoviny.sk) - Severná Kórea v utorok odmietla americké obvinenia, že Rusku dodáva muníciu do jeho vojny na Ukrajine a zároveň obvinila Spojené štáty z klamstva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) sa v uplynulých rokoch čoraz viac zbližuje so svojím tradičným spojencom Ruskom a dokonca naznačila vyslanie robotníkov na pomoc Moskve s obnovou okupovaných území na Ukrajine.

Munícia z obdobia Sovietskeho zväzu


Spojené štáty Severnú Kóreu, ktorá je jednou z najvyzbrojenejších krajín na svete, obvinili, že Rusku, ktoré na Ukrajine vyčerpáva svoje zásoby, dodáva muníciu z obdobia Sovietskeho zväzu.

Hovorca americkej Národnej bezpečnostnej rady John Kirby minulý týždeň uviedol, že podľa Bieleho domu sa Severná Kórea snaží vyvolať zdanie, že muníciu posiela do krajín Blízkeho východu a severnej Afriky.

Snaha pošpiniť obraz KĽDR


Nemenovaný predstaviteľ severokórejského ministerstva obrany v reakcii označil obvinenie za „súčasť americkej nepriateľskej snahy pošpiniť obraz“ Severnej Kórey na medzinárodnej scéne a dodal, že s Ruskom nikdy neobchodovali so zbraňami a ani to neplánujú do budúcnosti.

Rusko minulý týždeň poslalo severokórejskému lídrovi Kim Čong-unovi vlak s 30 cenenými orlovskými klusákmi a nasledovať mal ďalší s liekmi. Severná Kórea môže mať podľa expertov záujem aj o ruské palivo, transfery technológií a dodávky materiálu, ktorý potrebuje na posilnenie svojich vojenských schopností.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Munícia, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea odmietla obvinenie, že Rusku dodáva muníciu. Američania vraj klamú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.