Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Severná Kórea dodala Rusku aj niekoľko typov rakiet, tvrdí juhokórejská armáda
Webnoviny 2. november 2023 521
2.11.2023 (SITA.sk) - Severná Kórea pravdepodobne dodala Rusku pre jeho vojnu na Ukrajine aj niekoľko typov rakiet, tvrdí juhokórejská armáda.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Na brífingu pre miestnych novinárov, ku ktorého obsahu sa dostala agentúra AP, vo štvrtok uviedla, že Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) je podozrivá, že okrem pušiek, raketometov, mínometov a nábojov poslala do Ruska bližšie nešpecifikovaný počet balistických striel krátkeho doletu, protitankových rakiet a prenosných protivzdušných striel.
Len deň predtým pritom juhokórejská spravodajská služba povedala miestnym zákonodarcom, že KĽDR dodala Rusku viac ako milión delostreleckých granátov.
Minulý týždeň Južná Kórea, USA a Japonsko ostro odsúdili severokórejské dodávky zbraní a techniky do Ruska. Akýkoľvek obchod so zbraňami s KĽDR je porušením viacerých rezolúcií Bezpečnostnej rady OSN, ktoré Rusko ako jej stály člen, predtým schválilo.
Rusko a Severná Kórea, ktoré v ostatnom období prehlbujú vojenskú spoluprácu, dodávky zbraní popierajú.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)
Viac k témam: dodávky zbraní, Rakety, rusko-severokórejské vzťahy, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Severná Kórea dodala Rusku aj niekoľko typov rakiet, tvrdí juhokórejská armáda © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Polícia zasahovala v Dunajskej Strede, detskú výživu podozrivú z kontaminácie stiahli z predaja