Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Sever Turecka sužujú záplavy a zosuvy pôdy, najmenej 11 ľudí je mŕtvych a jeden nezvestný (video)

 Webnoviny  12. august 2021  155
Sever Turecka sužujú záplavy a zosuvy pôdy, najmenej 11 ľudí je mŕtvych a jeden nezvestný (video)

12.8.2021 (Webnoviny.sk) - Silné záplavy a zosuvy pôdy spôsobené prívalovými dažďami si na severe Turecka vyžiadali už najmenej jedenásť mŕtvych. Jedna osoba je nezvestná.

Záplavy zasiahli v stredu skoro ráno čiernomorské pobrežné provincie Bartin, Kastamonu, Sinop a Samsun. Voda demolovala domy i mosty a zmietala autá. Pomocou helikoptér sa podarilo zachrániť viacero ľudí uviaznutých na strechách domov.

Zdá sa, že najhoršie zasiahnutou oblasťou je provincia Kastamonu, kde voda zaplavila veľkú časť mesta Bozkurt a hlásia odtiaľ desať obetí. V provincii Bartin záplavy zdemolovali niekoľko domov, minimálne dva mosty a spôsobili zrútenie časti cesty vedúcej do susednej provincie Karabük. Pri zrútení časti mosta sa zranilo najmenej 13 osôb.

V meste Ayancik v provincii Sinop sa tamojší potok vylial z koryta, pričom zničil minimálne jeden dom. Hasiči museli preventívne evakuovať mestskú nemocnicu. Zosuvy pôdy spôsobili uzavretie časti cesty medzi Ayancikom a Sinopom - rovnomenným hlavným mestom provincie.

Čiernomorské regióny v Turecku pomerne často postihujú smrteľné prívalové dažde a bleskové záplavy.Viac k témam: prívalové dažde, úmrtia, záplavy, zosuv pôdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Sever Turecka sužujú záplavy a zosuvy pôdy, najmenej 11 ľudí je mŕtvych a jeden nezvestný (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.