Pondelok, 8. august 2022
Oblačno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Separatisti chceli „vydymiť“ Ukrajincov z oceliarne, ale použitie chemických zbraní popreli

 Webnoviny  12. apríl 2022  68
Separatisti chceli „vydymiť“ Ukrajincov z oceliarne, ale použitie chemických zbraní popreli

12.4.2022 (Webnoviny.sk) - Hovorca Ruskom podporovaných separatistov na východnej Ukrajine poprel použitie chemických zbraní v prístavnom meste Mariupoľ.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktEduard Basurin, ktorého citovala tlačová agentúra Interfax, sa v utorok vyjadril, že separatistické sily „nepoužili v Mariupole žiadne chemické zbrane". Vyjadril sa tak po tom, čo v pondelok v ruskej štátnej televízii povedal, že využijú „chemické jednotky" proti ukrajinským vojakom ukrytým na posilnených pozíciách v obrovskej oceliarni v Mariupole, „aby ich odtiaľ vydymili".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinská jednotka, ktorá bráni Mariupoľ, bez poskytnutia dôkazov uviedla, že dron na jej pozície zhodil jedovatú látku. Ako naznačila, nespôsobilo to žiadne vážne zranenia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Separatisti chceli „vydymiť“ Ukrajincov z oceliarne, ale použitie chemických zbraní popreli © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.