Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Senát amerického Kongresu nezhromaždil hlasy na schválenie ďalšej pomoci Ukrajine, Biden z toho obviňuje Trumpa

 Webnoviny   8. február 2024  134  
Senát amerického Kongresu nezhromaždil hlasy na schválenie ďalšej pomoci Ukrajine, Biden z toho obviňuje Trumpa

8.2.2024 (SITA.sk) - Senát amerického Kongresu nezhromaždil dostatok hlasov na hlasovanie o návrhu zákona o posilnení bezpečnosti hraníc a zahraničnej pomoci, ktorý mal zahŕňať aj dodatočné finančné prostriedky pre Ukrajinu, Izrael a Taiwan.

Ide o zákon o výdavkoch v objeme 118 miliárd dolárov na bezpečnosť hraníc vrátane výdavkov v sume viac ako 60 miliárd dolárov na pomoc Ukrajine a financií v objeme viac ako 14 miliárd dolárov na pomoc Izraelu. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Americký prezident Joe Biden ostro kritizoval republikánov za zablokovanie zákona. Obvinil pritom svojho oponenta, bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa, z toho, že zákonodarcom telefonoval a hrozil im „odvetou" ak návrh zákona podporia.Viac k témam: Americký prezident, Americký senát, bývalý americký prezident, pomoc Izraelu, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Senát amerického Kongresu nezhromaždil hlasy na schválenie ďalšej pomoci Ukrajine, Biden z toho obviňuje Trumpa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.