Nedeľa, 29. január 2023
Zamračené  -3,4 °C
Mimoriadne správy

Šéfka ukrajinskej pobočky Amnesty International odstúpila, organizácia vraj nevedomky šíri ruskú propagandu

 Webnoviny   6. august 2022  82
Šéfka ukrajinskej pobočky Amnesty International odstúpila, organizácia vraj nevedomky šíri ruskú propagandu

6.8.2022 (Webnoviny.sk) - Šéfka ukrajinskej pobočky ľudskoprávnej organizácie Amnesty International Oxana Pokalčuková odstúpila zo svojej funkcie pre nesúhlas so správou organizácie, ktorá Ukrajinu obvinila z rozmiestňovania vojakov a zbraní v obytných oblastiach.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Správa tak podľa Pokalčukovej šíri „ruskú propagandu". „Ak nežijete v krajine, na ktorú zaútočili a trhajú ju na kusy, pravdepodobne nepochopíte, čo to znamená odsudzovať armádu obrancov," napísala Pokalčuková na Facebooku. Informuje o tom portál news.sky.com.

Pokalčuková konštatovala, že sa snažila presvedčiť vedenie Amnesty International, že správa neberie do úvahy názory ukrajinského ministerstva obrany a organizácia poskytla rezortu veľmi málo času na odpoveď.

„Výsledkom je to, že organizácia nevedomky zverejnila správu, ktorá vyzerá tak, že nechtiac podporuje ruskú verziu. Snaha o ochranu civilistov sa v tejto správe stala nástrojom ruskej propagandy," dodala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Odstúpenie z funkcie, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Šéfka ukrajinskej pobočky Amnesty International odstúpila, organizácia vraj nevedomky šíri ruskú propagandu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.