Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Šéfka americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová napriek hrozbám Číny navštívila Taiwan

 Webnoviny  Utorok, 17:13  26
Šéfka americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová napriek hrozbám Číny navštívila Taiwan

2.8.2022 (Webnoviny.sk) - Šéfka Snemovne reprezentantov Kongresu USA Nancy Pelosiová v utorok pricestovala na návštevu Taiwanu.

Do krajiny prišla v rámci cesty po ázijských krajinách napriek hrozbe zo strany Číny, že návšteva bude mať „vážne následky".

Peking považuje oficiálne kontakty USA s Taiwanom za povzbudzovanie ostrova na to, aby svoju desaťročia trvajúcu faktickú nezávislosť zmenil na trvalý stav.

Pelosiová je najvyššie postaveným americkým predstaviteľom na návšteve Taiwanu odvtedy, ako ostrov v roku 1997 navštívil vtedajší šéf Snemovne reprezentantov Newt Gingrich.

Taiwan sa od Číny oddelil v roku 1949 po tom, ako komunisti v pevninskej Číne zvíťazili v občianskej vojne. Čína a Taiwan nemajú oficiálne vzťahy, ale spája ich rozsiahly obchod a investície.

Viac k témam: návšteva Taiwanu
Zdroj: Webnoviny.sk - Šéfka americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová napriek hrozbám Číny navštívila Taiwan © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.