Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Šéf WHO pre Európu Kluge povedal, či čelíme bezprostrednej hrozbe vzhľadom na situáciu v Číne

 Webnoviny  10. január 2023  77  
Šéf WHO pre Európu Kluge povedal, či čelíme bezprostrednej hrozbe vzhľadom na situáciu v Číne

10.1.2023 (Webnoviny.sk) - Šéf Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu Hans Kluge uviedol, že agentúra nevidí „žiadnu bezprostrednú hrozbu“ pre európsky región po tom, ako sa v Číne začalo nekontrolovane šíriť ochorenie COVID-19. Zdôraznil však, že sú potrebné ďalšie informácie.

Viac o téme: Koronavírus


Koronavírus sa v Číne začal šíriť po celej krajine po tom, ako Peking uvoľnil protipandemické opatrenia. Kluge tvrdí, že Európa nečelí žiadnej hrozbe, ale sú potrebné podrobnejšie a pravidelnejšie informácie od Číny na sledovanie vývoja situácie.

Viacero krajín už zaviedlo požiadavky smerom k cestujúcim prichádzajúcim z Číny, čo Kluge považuje za obozretné.

„Schvaľujeme, že viaceré krajiny na základe princípu predbežnej opatrnosti implementujú určité opatrenia. Nie je nerozumné, aby krajiny prijali preventívne opatrenia na ochranu svojho obyvateľstva, kým čakáme na podrobnejšie informácie, ktoré budú zdieľané vo verejne dostupných databázach,“ povedal Kluge.

Viac k témam: Koronavírus, Pandémia, protipandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Šéf WHO pre Európu Kluge povedal, či čelíme bezprostrednej hrozbe vzhľadom na situáciu v Číne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.