Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,4 °C
Mimoriadne správy

Šéf CIA sa stretol s vedúcim ruskej zahraničnej rozviedky, o urovnaní vojny na Ukrajine ale nehovorili

 Webnoviny  14. november 2022  29
Šéf CIA sa stretol s vedúcim ruskej zahraničnej rozviedky, o urovnaní vojny na Ukrajine ale nehovorili

14.11.2022 (Webnoviny.sk) - Šéf americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) má v pondelok v Ankare stretnutie s jeho ruským náprotivkom, aby hovorili o následkoch možného nasadenia jadrovej zbrane na Ukrajine zo strany Ruska.

Viac o téme: Vojna Ukrajine


Uviedol to nemenovaný predstaviteľ rady pre národnú bezpečnosť Bieleho domu, ktorý hovoril pod podmienkou anonymity, lebo nemal povolenie stretnutie verejne komentovať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

William Burns a šéf ruskej Služby zahraničnej rozviedky (SVR) Sergej Naryškin podľa neho nebudú hovoriť o urovnaní vojny na Ukrajine. Burns by však mal hovoriť aj o väznených Američanoch v Rusku Brittney Grinerovej a Paulovi Whelanovi, o ktorých prepustenie sa v rámci výmeny väzňov usiluje Washington.

Spomenutý americký predstaviteľ povedal, že o Burnsovej ceste do Turecka informovali aj ukrajinských predstaviteľov.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v pondelok povedal, že nemôže potvrdiť, ani vyvrátiť správy o americko-ruských rokovaniach v Turecku. Dvaja tureckí predstavitelia zas uviedli, že nevedia o stretnutí medzi americkou a ruskou delegáciou.

Viac k témam: Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Šéf CIA sa stretol s vedúcim ruskej zahraničnej rozviedky, o urovnaní vojny na Ukrajine ale nehovorili © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.