Streda, 30. november 2022
Zamračené  1,9 °C
Mimoriadne správy

Schyľuje sa k veľkej bitke o mesto Cherson. Rusi vyzývajú všetkých mužov, aby sa k nim pridali a vytvorili milície

 Webnoviny  24. október 2022  49
Schyľuje sa k veľkej bitke o mesto Cherson. Rusi vyzývajú všetkých mužov, aby sa k nim pridali a vytvorili milície

24.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ruskom dosadení predstavitelia v ukrajinskom Chersone vyzývajú všetkých mužov, ktorí ešte zostali v meste, aby sa pridali k novým miestnym milíciám. Informuje o tom portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Milície podľa proruských úradov vytvoria pred očakávanou bitkou o mesto. Sky News pritom pripomína, že ostatným civilistom nariadili, aby mesto opustili, ak si chcú „zachrániť životy“ a vrátili sa až neskôr. Podľa denníka Guardian sa od utorka evakuovalo asi 25-tisíc ľudí.

Cherson, ktorý Rusko minulý mesiac protiprávne anektovalo, je pre jeho polohu na západnom brehu rieky Dnipro kľúčovým cieľom pre Moskvu i Kyjev. Je to tiež najväčšie mesto, ktoré ešte stále majú v rukách Rusi a predstavuje vstupnú bránu na okupovaný Krym.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Schyľuje sa k veľkej bitke o mesto Cherson. Rusi vyzývajú všetkých mužov, aby sa k nim pridali a vytvorili milície © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.