Sobota, 15. jún 2024
Zamračené  18,4 °C
Mimoriadne správy

Scholz sa bojí jadrových hrozieb Ruska, ale to nezachráni svet, reaguje Zelenskyj na odmietnutie poslať Ukrajine strely Taurus

 Webnoviny  10. apríl 2024  90  
Scholz sa bojí jadrových hrozieb Ruska, ale to nezachráni svet, reaguje Zelenskyj na odmietnutie poslať Ukrajine strely Taurus

10.4.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa domnieva, že nemecký kancelár Olaf Scholz odmieta dodať Kyjivu riadené strely Taurus pre jadrové hrozby, ale zdôraznil, že to neochráni svet pred jadrovou hrozbou z Ruska. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Zelenskyj to povedal pre nemecký denník Bild.

Zelenskyj povedal, že Ukrajina potrebuje zbrane, aby prežila, a nechápe, prečo tieto zbrane ešte nemá. Mal na mysli nemecké rakety Taurus, ako aj americké rakety krátkeho doletu ATACMS a bojové lietadlá F-16.

Jadrová hrozba


„Nemyslím si, že problém je taký jednoduchý. Pokiaľ tomu rozumiem, nemecký kancelár hovorí, že Nemecko nie je jadrová veľmoc a že toto je najsilnejší zbraňový systém v Nemecku. A Scholz nemôže ponechať svoju krajinu bez tohto zbraňového systému."

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Na otázku, či odmietnutie dodávok rakiet Taurus má niečo spoločné s Putinovými jadrovými hrozbami, Zelenskyj odpovedal, že áno, pričom dodal: „Ale nemyslím si, že to ochráni svet pred jadrovou hrozbou z Ruska."

Nádeje vkladajú do miliardového balíka


V rozhovore pre Bild Zelenskyj tiež jasne povedal, že Ukrajinci teraz vkladajú svoje nádeje do miliardového balíka pomoci zo Spojených štátov, ktorý už mesiace zdržiavajú republikáni v americkom Kongrese.

Zelenskyj zároveň priznal, že ruské útoky na energetickú infraštruktúru boli úspešné. Je však hrdý na to, že Ukrajinci dosahujú so svojimi dronmi veľké vojenské úspechy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: americké rakety ATACMS, ATACMS, lietadlá F-16, rusko-ukrajinský konflikt, strely Taurus, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Scholz sa bojí jadrových hrozieb Ruska, ale to nezachráni svet, reaguje Zelenskyj na odmietnutie poslať Ukrajine strely Taurus © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.