Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Scholz podporí povinné očkovanie všetkých Nemcov, poslancom odporúča počúvať vlastné svedomie

 Webnoviny   1. december 2021  52
Scholz podporí povinné očkovanie všetkých Nemcov, poslancom odporúča počúvať vlastné svedomie

1.12.2021 (Webnoviny.sk) - Designovaný nemecký kancelár Olaf Scholz uviedol, že podporí návrh na povinné očkovanie všetkých obyvateľov krajiny v budúcom roku.

Poslanci by však podľa jeho slov mali hlasovať podľa svojho svedomia. Scholz, ktorého Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) v septembri tesne zvíťazila v parlamentných voľbách, by sa mal úradu ujať na budúci týždeň.

Obmedzenie divákov v hľadiskách


Scholz, odchádzajúca kancelárka Angela Merkelová a predsedovia vlád 16 spolkových krajín v utorok počas konferenčného rozhovoru diskutovali o nových opatreniach s cieľom zabrzdiť šírenie koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus


Má k nim patriť zákaz návštev obchodov pre nevakcinovaných ľudí a obmedzenie počtu návštevníkov na futbalových zápasoch a tiež možné kroky k povinnému očkovaniu všetkých obyvateľov krajiny. Opatrenia však musia schváliť na ďalšom rokovaní, ktoré bude vo štvrtok.

Všeobecná povinnosť


„Otvoríme cestu pre rozhodnutie členov parlamentu o všeobecnej povinnosti dať sa zaočkovať, ktorá nadobudne platnosť na budúci rok, vo februári alebo v marci a na ktorú by sa všetci mali pripraviť,“ povedal Scholz.

„Ja budem hlasovať za takýto zákon,“ dodal. Úplne zaočkovaných je v súčasnosti 68,5 percenta 83-miliónovej populácie Nemecka, ale je to menej ako minimálna hranica 75 percent, ktorú chcela vláda dosiahnuť.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Pandémia, Povinné očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Scholz podporí povinné očkovanie všetkých Nemcov, poslancom odporúča počúvať vlastné svedomie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.