Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  12,1 °C
Mimoriadne správy

Scholz odmietol vycestovať do Kyjeva, podľa ukrajinského veľvyslanca to nie je príliš štátnické správanie

 Webnoviny   3. máj 2022  118
Scholz odmietol vycestovať do Kyjeva, podľa ukrajinského veľvyslanca to nie je príliš štátnické správanie

3.5.2022 (Webnoviny.sk) - Líder nemeckej konzervatívnej opozície Friedrich Merz sa v utorok v Kyjeve zúčastní na stretnutí s ukrajinskými predstaviteľmi. Na schôdzke nebude nemecký kancelár Olaf Scholz, ktorý dal najavo, že tak skoro na Ukrajinu nezavíta.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Kyjev nedávno odmietol pozvať nemeckého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera, ktorého Ukrajina obviňuje z toho, že sa počas jeho pôsobenia vo funkcii ministra zahraničných vecí prikláňal k Rusku.

„Nemôže to fungovať tak, že krajina, ktorá poskytuje toľko vojenskej pomoci, toľko finančnej pomoci ... a vy potom poviete, že prezident nemôže prísť,“ povedal Scholz v pondelok neskoro večer pre verejnoprávnu televíziu ZDF.

Ukrajinský veľvyslanec v Berlíne Andrij Melnyk v utorok Scholzovo odmietnutie návštevy označil za „nie príliš štátnické“. „Deje sa najbrutálnejšia vyhladzovacia vojna od nacistickej invázie na Ukrajinu. Toto nie je škôlka,“ povedal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: oficiálna návšteva, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Scholz odmietol vycestovať do Kyjeva, podľa ukrajinského veľvyslanca to nie je príliš štátnické správanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.