Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

Scholz, Macron a Draghi navštívili spustošenú Buču a Irpiň. Toto je brutálna deštrukcia a vojna musí skončiť, vyhlásil nemecký kancelár

 Webnoviny  16. jún 2022  43
Scholz, Macron a Draghi navštívili spustošenú Buču a Irpiň. Toto je brutálna deštrukcia a vojna musí skončiť, vyhlásil nemecký kancelár

16.6.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinci z miest Irpiň a Buča sa „stali symbolom nepredstaviteľnej krutosti ruskej vojny“. Ako informuje spravodajský web CNN, vo štvrtok to počas návštevy prvého menovaného mesta neďaleko Kyjeva povedal nemecký kancelár Olaf Scholz.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vojna musí skončiť


Ten pricestoval na Ukrajinu spoločne s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a talianskym premiérom Mariom Draghim, pričom priamo na mieste sa k nim pridala i rumunská hlava štátu Klaus Iohannis.

Scholz sa od vypuknutia vojny zdráhal prísť na Ukrajinu a veľakrát v súvislosti so svojou možnou návštevou vysielal nejasné signály.

Po tom, ako zavítal do Irpiňu, na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol: „Brutálna deštrukcia v tomto meste je pamätníkom, táto vojna sa musí skončiť.“

Ľudská tragédia a deštrukcia


Iohannis na rovnakej platforme napísal, že chce, aby všetci ruskí páchatelia boli braní na zodpovednosť medzinárodnou justíciou.

„Neexistujú slová, ktoré by opísali nepredstaviteľnú ľudskú tragédiu a strašnú deštrukciu, ktoré sme videli v Irpini,“ poznamenal.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Scholz, Macron a Draghi navštívili spustošenú Buču a Irpiň. Toto je brutálna deštrukcia a vojna musí skončiť, vyhlásil nemecký kancelár © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.