Utorok, 16. júl 2024
Prevažne slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

SBU skonfiškovala majetok ruskej obrannej spoločnosti za vyše 5 miliónov dolárov, komponenty odovzdá armáde

 Webnoviny   4. október 2023  133  
SBU skonfiškovala majetok ruskej obrannej spoločnosti za vyše 5 miliónov dolárov, komponenty odovzdá armáde

4.10.2023 (SITA.sk) - Ukrajina skonfiškovala majetok ruskej obrannej spoločnosti Rostvertol PJSC v hodnote takmer 5,5 milióna dolárov. Ako v utorok oznámila Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU), zahŕňa to komponenty pre kontrolné systémy bojových vrtuľníkov, ktoré jeden zo závodov vo Ľvove vyrobil pre firmu na základe kontraktu z roku 2011. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zablokovali transfer komponentov


Je známe, že Rostvertol PJSC je jedným z kľúčových podnikov vojensko-priemyselného komplexu Ruskej federácie, ktorý vyrába vrtuľníky pre okupačné skupiny,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Spoločnosť so sídlom v Rostove nad Donom dúfala, že jej objednávku doručia ešte v roku 2014, ale SBU transfer komponentov zablokovala po ruskej anexii Krymu a okupácii častí Donbasu proruskými povstalcami.

Majetok podniku získa ukrajinská armáda


Ukrajinský protikorupčný súd vyhovel žiadosti ministerstva spravodlivosti na prevod majetku ruského podniku na Ukrajinu, uviedla SBU. Po zhabaní zaistených výrobkov bezpečnostná služba odovzdá technologické komponenty ukrajinským ozbrojeným silám.

Rostvertol PJSC je ruská spoločnosť vyrábajúca vrtuľníky. Podľa jej webstránky vyrába komerčné a vojenské vrtuľníky série Mi-26, ako aj vojenské modely Mi-35M a Mi-28NE.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: konfiškácia, ruská obrana, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - SBU skonfiškovala majetok ruskej obrannej spoločnosti za vyše 5 miliónov dolárov, komponenty odovzdá armáde © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.