Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Sankcie Západu sú podľa Medvedeva motivované nenávisťou voči Rusku, nezasiahnu veľké obchody
31.5.2022 (Webnoviny.sk) - Zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady tvrdí, že cieľom sankcií proti Rusku vrátane nových opatrení zameraných na vývoz ropy je ublížiť obyčajným Rusom. Dmitrij Medvedev, ktorý je tiež bývalým prezidentom a premiérom, v utorok na Telegrame napísal, že sankcie sa nedotknú ruskej politickej elity a nezasiahnu veľké obchody. Podľa neho sú motivované nenávisťou Západu a namierené proti „ruskému ľudu“.
Medvedev tvrdí, že sankcie týkajúce sa ropy a plynu majú za cieľ prinútiť ruskú vládu ku škrtom v rozpočte. „Embargo na nákup ropy a plynu z Ruska? To isté. Chcú znížiť rozpočtové príjmy a prinútiť štát, aby sa vzdal svojich sociálnych záväzkov,“ dodal.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Lídri Európskej únie sa dohodli na zákaze 90 % ruskej ropy do konca tohto kalendárneho roka. Zákaz sa týka úplného tranzitu po mori, ale nie prostredníctvom kľúčového ropovodu, ktorý zásobuje niektoré krajiny strednej a východnej Európy ako Maďarsko alebo Slovensko. EÚ neuvalila embargo na ruský plyn.
„Všetkých nás nenávidia! Základom týchto rozhodnutí je nenávisť k Rusku, k Rusom a ku všetkým jeho obyvateľom,“ ponúkol Medvedev svoj pohľad na príčinu spomenutých sankcií, o ruskej invázii na Ukrajinu sa však nezmienil.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Sankcie Západu sú podľa Medvedeva motivované nenávisťou voči Rusku, nezasiahnu veľké obchody © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Husqvarna predstavuje dve robotické kosačky s technológiou AI Vision
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne