Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Sankcie voči Bielorusku sa rozšírili, Rada EÚ prijala ďalšie reštriktívne opatrenia 

 Webnoviny   3. august 2023  171  
Sankcie voči Bielorusku sa rozšírili, Rada EÚ prijala ďalšie reštriktívne opatrenia 

3.8.2023 (SITA.sk) - Rada Európskej únie (EÚ) prijala ďalšie reštriktívne opatrenia v súvislosti s rolou Bieloruska v ruskej vojne na Ukrajine. Cieľom opatrení je zosúladiť sankcie EÚ voči Rusku a Bielorusku a zabezpečiť, aby sa ruské sankcie nemohli obchádzať cez Bielorusko. Informuje o tom spravodajský portál CNN, ktorý cituje Európsku komisiu.

Opatrenia rozširujú zákaz exportu do Bieloruska na vysokocitlivé tovary a technológie, ktoré prispievajú k vojenskému a technologickému zlepšeniu krajiny. Okrem toho zahŕňajú aj dodatočný zákaz exportu strelných zbraní a munície, ako aj tovarov a technológií vhodných pre použitie v letectve a vesmírnom priemysle. Zmeny tiež zosúlaďujú sankcie voči Bielorusku so sankciami voči Rusku, uvádza sa vo vyhlásení eurokomisie.

Viac k témam: Sankcie proti Bielorusku, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk - Sankcie voči Bielorusku sa rozšírili, Rada EÚ prijala ďalšie reštriktívne opatrenia  © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.