Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

Sankcie sú bolestivé, ale nezastavili ruskú armádu. Zelenskyj vyzval na zákaz nákupu ruskej ropy

 Webnoviny  16. apríl 2022  85
Sankcie sú bolestivé, ale nezastavili ruskú armádu. Zelenskyj vyzval na zákaz nákupu ruskej ropy

16.4.2022 (Webnoviny.sk) - Terajšie sankcie proti Rusku sú „bolestivé", ale ešte nie sú dostatočné na to, aby zastavili ruskú armádu. Povedal to v piatok v nočnom videopríhovore k národu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý vyzval „demokratický svet", aby zakázal nákupy ruskej ropy.

Demokratický svet musí akceptovať, že ruské peniaze za energetické zdroje sú v skutočnosti peniazmi na deštrukciu demokracie," povedal ukrajinský prezident.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Čím skôr demokratický svet uzná, že ropné embargo proti Rusku a úplná blokáda jeho bankového sektora sú nevyhnutnými krokmi smerom k mieru, tým skôr sa vojna skončí," vyhlásil Zelenskyj.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Sankcie sú bolestivé, ale nezastavili ruskú armádu. Zelenskyj vyzval na zákaz nákupu ruskej ropy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.