Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Sankcie sa dotknú aj ruských dôstojníkov a šíriteľov dezinformácií. Vieme kto ste a neprejde vám to, odkázala Leyenová

 Webnoviny   4. máj 2022  98
Sankcie sa dotknú aj ruských dôstojníkov a šíriteľov dezinformácií. Vieme kto ste a neprejde vám to, odkázala Leyenová

4.5.2022 (Webnoviny.sk) - Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová navrhla, aby sa Európska únia (EÚ), v rámci šiesteho balíka sankcií proti Rusku v súvislosti s vojnou na Ukrajine, zamerala aj na vysokých dôstojníkov ruskej armády a ďalších, ktorí „spáchali vojnové zločiny v Buči“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt„Toto vysiela ďalší dôležitý signál všetkým páchateľom kremeľskej vojny: Vieme kto ste. Postavíme vás pred spravodlivosť. Neprejde vám to,“ povedala Von der Leyen pred europoslancami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Buča (fotografie)

Únia sa pritom podľa nej zameria aj na tých, ktorí šíria dezinformácie o vojne. „Zakazujeme v našom vysielacom éteri troch veľkých ruským štátom vlastnených vysielateľov. Už nebudú môcť v EÚ šíriť svoj obsah, akýmkoľvek spôsobom - či cez kábel, satelit, internet alebo cez aplikácie smartfónov,“ doplnila, pričom však nemenovala, o ktorých vysielateľov pôjde.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Dezinformácie, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Sankcie sa dotknú aj ruských dôstojníkov a šíriteľov dezinformácií. Vieme kto ste a neprejde vám to, odkázala Leyenová © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.