Pondelok, 11. december 2023
Mrznúci dážď  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Sankcie môžu trvať aj ďalších päť až 10 rokov. Rusko je pripravené, v tomto režime žilo desaťročia, vyhlásil Peskov

 Webnoviny  24. október 2023  70  
Sankcie môžu trvať aj ďalších päť až 10 rokov. Rusko je pripravené, v tomto režime žilo desaťročia, vyhlásil Peskov

24.10.2023 (SITA.sk) - Ruská vláda je podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova pripravená na to, že medzinárodné sankcie proti krajine budú trvať ďalších päť až desať rokov.

„Rusko žilo v tomto režime desaťročia a dostatočne sa prispôsobilo,“ povedal Peskov. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineHovorca Kremľa tak komentoval vyjadrenie osobitného zástupcu Európskej únie pre sankcie Davida O'Sullivana, ktorý povedal, že reštrikcie proti Moskve sa nezrušia ani po skončení vojny na Ukrajine.

Rusko sa po odštartovaní vojny proti Ukrajine vo februári 2022 stalo krajinou, ktorá čelí najväčšiemu počtu sankcií na svete.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk - Sankcie môžu trvať aj ďalších päť až 10 rokov. Rusko je pripravené, v tomto režime žilo desaťročia, vyhlásil Peskov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.