Streda, 25. november 2020
Malá oblačnosť  -2,7 °C
Mimoriadne správy

S vírusom budeme musieť žiť, Merkelová vystríha ľudí pred ťažkými mesiacmi na obzore

 Webnoviny  28. august 2020  72
S vírusom budeme musieť žiť, Merkelová vystríha ľudí pred ťažkými mesiacmi na obzore

28.8.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová vystríha, že počas nadchádzajúcich mesiacov v dôsledku krízy spôsobenej pandémiou koronavírusu budú mať ľudia náročnejší život. Vyzvala Nemcov, aby túto hrozbu naďalej brali vážne.

Nemecko si proti šíriacemu sa ochoreniu COVID-19 počína relatívne úspešne, no aj táto krajina v ostatných týždňoch zaznamenala nárast pozitívnych prípadov, podobne ako iné európske štáty.

"Musíme očakávať, že niektoré veci budú v nasledujúcich mesiacoch zložitejšie ako v lete," uviedla v piatok 66-ročná rodáčka z Hamburgu. Doplnila, že ľudia sa čoraz častejšie stretávajú v interiéroch, a preto bude dôležité zabrániť šíreniu nákazy.

Pred novinármi v Berlíne zároveň uviedla, že s "vírusom budeme musieť žiť". Dlhoročná líderka Nemcov podotkla, že sa stále sústredí na tri kľúčové priority - zabezpečenie prístupu ku vzdelávaniu pre deti napriek pandémii, oživenie hospodárstva a udržanie sociálnej súdržnosti v čase, keď mnoho ľudí v spoločnosti trpí ťažkosťami.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, nemecká ekonomika
Zdroj: Webnoviny.sk - S vírusom budeme musieť žiť, Merkelová vystríha ľudí pred ťažkými mesiacmi na obzore © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.