Sobota, 27. november 2021
Zamračené  -1,7 °C
Mimoriadne správy

Národný trh s cennými papiermi ochromili kybernetické útoky, Nový Zéland pracuje na ich vyšetrení

 Webnoviny  28. august 2020  185
Národný trh s cennými papiermi ochromili kybernetické útoky, Nový Zéland pracuje na ich vyšetrení

28.8.2020 (Webnoviny.sk) - Novozélandská vláda a štátna zahraničná špionážna služba sa podieľajú na vyšetrovaní kybernetických útokov, ktoré tento týždeň niekoľkokrát ochromili národný trh s cennými papiermi. Útoky zasiahli súkromnú hostiteľskú spoločnosť NZX a prerušili obchodovanie na niekoľko hodín.

Minister financií Grant Robertson v piatok povedal, že ministri požiadali spravodajskú službu Úradu vlády pre bezpečnosť komunikácií o pomoc na zastavenie útokov. "My, ako vláda, k tomu pristupujeme veľmi vážne," dodal s tým, že z bezpečnostných dôvodov nemôže prezradiť viac o kauze. NZX ani Robertson nepotvrdili správy o tom, že kybernetickí zločinci požadovali výkupné.

Viac k témam: burza, cenné papiere, kybernetický útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Národný trh s cennými papiermi ochromili kybernetické útoky, Nový Zéland pracuje na ich vyšetrení © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.