Streda, 2. december 2020
Malá oblačnosť  -4,8 °C
Mimoriadne správy

Ružovú záhradu Bieleho domu dokončili včas, Trumpovci odtiaľ vystúpia počas zjazdu republikánov

 Webnoviny  23. august 2020  99
Ružovú záhradu Bieleho domu dokončili včas, Trumpovci odtiaľ vystúpia počas zjazdu republikánov

23.8.2020 (Webnoviny.sk) - Ružovú záhradu Bieleho domu, zdá sa, z pohľadu kampane pred novembrovými prezidentskými voľbami pripravili načas. Prvá dáma USA Melania Trumpová odtiaľ v utorok vystúpi s prejavom v rámci zjazdu americkej Republikánskej strany.

Na spomenutej záhrade, ktorá je známa tesnou blízkosťou k oválnej pracovni, pracovali nepretržite počas ostatných troch týždňov. Snažili sa pritom zachovať pôvodný dizajn z roku 1962 a výsledok v sobotu predstavili zástupcom médií. Biely dom uviedol, že renováciu platili zo súkromných darov, odmietol však uverejniť výšku nákladov.

Miesto prejavu prvej dámy v rámci zjazdu republikánov nebude úplne v súlade so zaužívanými politickými štandardmi. Federálne nariadenia zakazujú Bielemu domu, aby sa využíval na takýto politický účel. Okrem Melanie Trumpovej prehovorí počas zjazdu zo záhrady Bieleho domu aj jej manžel a prezident USA Donald Trump, ktorý v pondelok potvrdil, že počas prejavu prijme republikánsku nomináciu do prezidentských volieb.

Viac k témam: Biely dom
Zdroj: Webnoviny.sk - Ružovú záhradu Bieleho domu dokončili včas, Trumpovci odtiaľ vystúpia počas zjazdu republikánov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.