Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

Rusov na okupovanom ukrajinskom území cvičia na prácu s dronmi Šáhid-136 iránski vojaci, majú aj dohliadať na útoky

 Webnoviny  13. október 2022  99
Rusov na okupovanom ukrajinskom území cvičia na prácu s dronmi Šáhid-136 iránski vojaci, majú aj dohliadať na útoky

13.10.2022 (Webnoviny.sk) - Rusi údajne vyslali na okupované územia Ukrajiny iránskych vojakov pridružených k Revolučným gardám, aby vycvičili ruskú armádu v používaní bezpilotných lietadiel Šáhid-136.

V najnovšej správe to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW), ktorý sa odvoláva na centrum ukrajinského národného odporu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa uvedených zdrojov ruské sily priviezli bližšie nešpecifikovaný počet iránskych inštruktorov do mesta Džankoj na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym, ako aj do prístavu Zaliznyj a obce Hladivcy v Chersonskej oblasti.

Centrum odporu uviedlo, že iránski inštruktori priamo dohliadajú na útoky dronov na civilné objekty na Ukrajine vrátane Mykolajivskej a Odeskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Drony, rusko-ukrajinský konflikt, Šáhid-136
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusov na okupovanom ukrajinskom území cvičia na prácu s dronmi Šáhid-136 iránski vojaci, majú aj dohliadať na útoky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.