Sobota, 1. august 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (31. júl 2026): Migranti, útulok pre rodiny, vojenský útok, protest a dráhová cyklistika
- Trump váha s licenciou na výrobu rakiet Patriot pre Ukrajinu
- Tesco zvažuje predaj svojich aktivít v strednej Európe vrátane Slovenska
- Varšava si po dopade rakety na svoje územie predvolala ruského veľvyslanca
- Riaditeľa pohrebného ústavu odsúdili v Británii na 20 rokov za zneuctenie desiatok zosnulých
Rusov hnevá možný zákaz dovolenkovať v EÚ. Sťažujte sa v Kremli u Putina, odkázal Kuleba nespokojným občanom federácie
Webnoviny 13. august 2022 508
13.8.2022 (Webnoviny.sk) - Šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba uviedol, že Rusi, ktorých hnevá možný zákaz cestovania do Európy, sa môžu sťažovať v Kremli a u svojich spoluobčanov podporujúcich vojnu na Ukrajine.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Zákaz cestovať do Európy
„Rusi, rozrušení z vyhliadky zákazu turistických ciest do Európy, môžu svoje sťažnosti smerovať na Kremeľ a na viac ako 70 % svojich krajanov, ktorí podporujú vojnu. Nikto nenavrhuje zakázať vstup tým pár Rusom, ktorí možno potrebujú azyl alebo humanitárnu pomoc,“ napísal Kuleba.
Český minister zahraničných vecí Jan Lipavský v piatok navrhol pridať zákaz vydávania víz občanom Ruska do nového balíka sankcií Európskej únie voči Moskve. Už skôr pritom podporil úplný zákaz vydávania schengenských víz pre ruských občanov, ktorý navrhli niektoré krajiny EÚ.
Podporovatelia ruskej agresie
Premiérky Estónska a Fínska Kaja Kallasová a Sanna Marinová tento týždeň vyzvali európske štáty, aby prestali ruským občanom vydávať turistické víza.
Podľa nich by nemali dovolenkovať v Európe, zatiaľ čo ruská vláda vedie vojnu na Ukrajine. Kallasová zdôraznila, že „návšteva Európy je privilégium, nie ľudské právo“.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusov hnevá možný zákaz dovolenkovať v EÚ. Sťažujte sa v Kremli u Putina, odkázal Kuleba nespokojným občanom federácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Nadácia COOP Jednota zamierila na východ Slovenska, do Sobraniec
Liberáli kritizujú mlčanie vlády po dopade rakety v Poľsku, podľa nich proruská orientácia oslabuje bezpečnosť Slovenska
Obchodovanie s ľuďmi na území Slovenska rastie, takmer štvrtinu obetí tvorili cudzinci