Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Rusmi dosadený predstaviteľ v Luhanskej oblasti prežil so zraneniami výbuch vo svojom dome

 Webnoviny   5. september 2023  170  
Rusmi dosadený predstaviteľ v Luhanskej oblasti prežil so zraneniami výbuch vo svojom dome

5.9.2023 (SITA.sk) - Rusmi dosadený predstaviteľ v okupovanej Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny Jurij Afanasievskij utrpel zranenia po výbuchu vo vlastnom dome, ktorý ukrajinské aj ruské zdroje označujú za pokus o atentát. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Podľa ruského vyšetrovacieho výboru medzičasom zadržali podozrivého, ktorý sa údajne už priznal. Vyšetrujú ho v súvislosti s „pokusom o vraždu“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Správy o stave Afanasievského sa však rozchádzajú. Kým ruská štátna tlačová agentúra TASS uviedla, že „nebol vážne zranený“, no jeho syna hospitalizovali, ukrajinskí predstavitelia naznačili, že stav Afanasievského je vážnejší.

Ukrajinský šéf regionálnej vojenskej správy v Luhanskej oblasti Artem Lysohor bez poskytnutia dôkazov obvinil Rusko, že stojí za pokusom o atentát.

„Ďalší kolaborant, ktorý nesplnil očakávania Rusov,“ napísal na Telegrame. CNN uvádza, že nemôže nezávisle overiť Lysohorove tvrdenia.

Viac k témam: Atentát, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusmi dosadený predstaviteľ v Luhanskej oblasti prežil so zraneniami výbuch vo svojom dome © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.