Utorok, 25. jún 2024
Väčšinou jasno  22,3 °C
Mimoriadne správy

Rusmi dosadená administratíva Krymu nezorganizuje na Deň víťazstva tradičnú vojenskú prehliadku

 Webnoviny  19. apríl 2024  104  
Rusmi dosadená administratíva Krymu nezorganizuje na Deň víťazstva tradičnú vojenskú prehliadku

19.4.2024 (SITA.sk) - Ruskom dosadený gubernátor okupovaného ukrajinského polostrova Krym Sergej Aksionov oznámil, že z bezpečnostných dôvodov na polostrove 9. mája na ruský štátny sviatok Deň víťazstva neuskutočnia vojenskú prehliadku ani pochod takzvaného Nesmrteľného pluku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine



Deviateho mája v Rusku oslavujú víťazstvo Sovietskeho zväzu nad nacistickým Nemeckom. „V Krymskej republike 9. mája neplánujeme usporiadať vojenskú prehliadku a pochod Nesmrteľného pluku. Je to kvôli bezpečnostným problémom," napísal Aksionov na Telegrame.

Informuje o tom web Ukrajinská pravda. Moskvou dosadený gubernátor však prisľúbil, že Rusi na Kryme budú oslavy a „spomienky“ organizovať iným spôsobom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

„Skrátka, Krym oslávi Deň víťazstva dôstojne," dodal Aksionov.

Viac k témam: Deň víťazstva, Krym, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusmi dosadená administratíva Krymu nezorganizuje na Deň víťazstva tradičnú vojenskú prehliadku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.