Streda, 1. február 2023
Slabý dážď  1,3 °C
Mimoriadne správy

Ruský raketový útok zasiahol v Kyjeve viac než 70 budov, žiadna z nich nebola vojenský objekt (foto+video)

 Webnoviny  10. október 2022  33
Ruský raketový útok zasiahol v Kyjeve viac než 70 budov, žiadna z nich nebola vojenský objekt (foto+video)

10.10.2022 (Webnoviny.sk) - V ukrajinskej metropole Kyjev bolo počas pondelňajších raketových útokov poškodených 71 budov vrátane 45 obytných objektov. Ako referuje web Kyiv Independent, povedal to starosta hlavného mesta Vitalij Kličko.

Podľa neho mohutný ruský útok poškodil i päť budov kritickej infraštruktúry, šesť vzdelávacích inštitúcií vrátane troch škôl a škôlok, šesť kultúrnych inštitúcií, päť zdravotníckych zariadení, dve budovy sociálnych zariadení a dve administratívne budovy.

Viac o téme: Vojna na UkrajineZobraziť fotogalériu k článku:
Ruský raketový útok na Kyjev (fotografie)

Rusko v pondelok spustilo svoj najväčší raketový útok na Ukrajinu za ostatné mesiace, ktorého cieľom bola civilná infraštruktúra po celej Ukrajine. Ruský vodca Vladimir Putin sa netajil tým, že to bola pomsta za sobotňajšiu explóziu na moste ponad Kerčský prieliv, ktorý spája pevninské Rusko s okupovaným ukrajinským polostrovomViac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruský raketový útok zasiahol v Kyjeve viac než 70 budov, žiadna z nich nebola vojenský objekt (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.