Streda, 27. október 2021
Slnečno  5,4 °C
Mimoriadne správy

Ruský prezident Putin dostal druhú dávku vakcíny. Dúfa, že všetko bude v poriadku

 Webnoviny  14. apríl 2021  116
Ruský prezident Putin dostal druhú dávku vakcíny. Dúfa, že všetko bude v poriadku

14.4.2021 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin dostal v stredu druhú dávku vakcíny proti koronavírusu. Injekciu mu podali tri týždne po prvej dávke. Očkovanie bolo neverejné. O tom, že dostal druhú dávku vakcíny, Putin informoval počas stretnutia Ruskej geografickej spoločnosti, na ktorom sa zúčastnil prostredníctvom videokonferencie.

„Práve teraz, pred vstupom do tejto sály, som dostal aj druhú injekciu. Dúfam, že všetko bude v poriadku. Ani nie tak dúfam, skôr som o tom presvedčený,“ uviedol Putin.

Viac o téme: Koronavírus


Putin dostal prvú vakcínu proti koronavírusu 23. marca, rovnako bez prítomnosti kamier. Kremeľ v tom čase neinformoval, ktorou z troch vakcín registrovaných v Rusku sa prezident nechal zaočkovať. Ruské úrady dali zelenú trom domácim vakcínam - Sputnik V, EpiVacCorona a CoviVac, pričom všetky schválili pred dokončením posledného štádia testov.

Putin sa nechal zaočkovať niekoľko mesiacov po tom, čo v Rusku odštartovala vakcinačná kampaň. Kritici Kremľa argumentujú, že jeho otáľanie prispelo k už existujúcemu váhaniu v súvislosti s očkovaním v krajine.

Viac k témam: CoviVac, EpiVacCorona, Koronavírus, očkovanie, Sputnik V
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruský prezident Putin dostal druhú dávku vakcíny. Dúfa, že všetko bude v poriadku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.