Streda, 27. október 2021
Slnečno  5,4 °C
Mimoriadne správy

Majský sa chce dostať na slobodu, podal žiadosť o podmienečné prepustenie

 Webnoviny  14. apríl 2021  101
Majský sa chce dostať na slobodu, podal žiadosť o podmienečné prepustenie

14.4.2021 (Webnoviny.sk) - Odsúdený Jozef Majský podal žiadosť o podmienečné prepustenie z výkonu trestu odňatia slobody. Okresný súd Praha 4 o nej bude rozhodovať 6. mája o 9:00 na verejnom zasadnutí. Pre agentúru SITA to potvrdil podpredseda a hovorca Okresného súdu Praha 4 Michal Dvořák.

Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) zamietol na pojednávaní 29. júla 2020 odvolanie Majského v kauze podvodu nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest. NS SR tak potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý ho v roku 2015 odsúdil na deväť rokov odňatia slobody.

Odsúdeného Majského následne 4. augusta minulého roku zadržala v nemocnici v Prahe česká polícia. Tamojšie súdy na jeseň 2020 rozhodli, že ho na Slovensko nevydajú, pretože má aj české občianstvo.

Viac k témam: Horizont Slovakia, nebankovky, podvod, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Majský sa chce dostať na slobodu, podal žiadosť o podmienečné prepustenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.