Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Ruský dobrovoľnícky zbor vpadol do Belgorodskej a Kurskej oblasti, údajne zajali 25 vojakov

 Webnoviny  16. marec 2024  115  
Ruský dobrovoľnícky zbor vpadol do Belgorodskej a Kurskej oblasti, údajne zajali 25 vojakov

16.3.2024 (SITA.sk) - Ruský dobrovoľnícky zbor tvrdí, že zajal 25 ruských vojakov počas svojich vpádov v Belgorodskej a Kurskej oblasti. Referuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na vyhlásenie Ruského dobrovoľníckeho zboru na Telegrame.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vo videu zverejnenom v sobotu sa veliteľ spomenutého zboru Denis Nikitin rozpráva s mužom, ktorý sa predstavil ako zajatý ruský nadporučík Alexej Volkov.

Kremeľ v uplynulých dňoch viackrát tvrdil, že si poradil s protiputinovskými bojovníkmi a vyhnal ich preč z Ruska, no Nikitin i Volkov popreli predchádzajúce vyhlásenia ruského ministerstva obrany, ktoré vyhlásilo, že spôsobilo bojovníkom ťažké straty.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Nikitin tiež apeloval na gubernátora Belgorodskej oblasti Viačeslava Gladkova, aby sa stretol a uľahčil výmenu zajatcov.

Viac k témam: Légia sloboda Ruska, ruské ministerstvo obrany, ruské územie, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský dobrovoľnícky zbor, Sibírsky prápor
Zdroj: SITA.sk - Ruský dobrovoľnícky zbor vpadol do Belgorodskej a Kurskej oblasti, údajne zajali 25 vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.