Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Rusko zrejme presunulo k Bachmutu časť vojakov z okolia mesta Doneck

 Webnoviny  18. apríl 2023  70  
Rusko zrejme presunulo k Bachmutu časť vojakov z okolia mesta Doneck

18.4.2023 (SITA.sk) - Je „reálne možné“, že Rusko presmerovalo časť vojakov z okolia mesta Doneck smerom k Bachmutu. V utorok to uviedlo britské ministerstvo obrany v aktualizácii spravodajských informácií o priebehu vojny na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ruské sily v Bachmute podľa ministerstva naďalej dosahujú „veľmi pomalý“ postup. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Ukrajinská armáda naďalej ovláda časť mesta západne od železničnej trate, pričom ruské sily pod vedením Wagnerovej skupiny obsadili administratívne centrum, uviedlo britské ministerstvo obrany. Dodalo, že Ukrajina sa pravdepodobne snaží časť svojich vojenských jednotiek nasadených v Bachmute presmerovať pre plánovanú protiofenzívu a Rusko sa usiluje obnoviť svoje operačné rezervy pred ich opätovným nasadením.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Boj o ukrajinské mesto Bachmut trvá už deväť mesiacov. Ruská armáda sa tak snaží ovládnuť celú Doneckú oblasť, ktorej zhruba polovicu v súčasnosti okupuje. Obe strany majú ťažké straty.

Viac k témam: Bachmut, boj v Doneckej oblasti, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Rusko zrejme presunulo k Bachmutu časť vojakov z okolia mesta Doneck © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.